تصویر زبان بدن در زنان

زبان بدن در زنان

آنچه در این مقاله می خوانید

با توجه به زبان بدن زنان، خانم‌های اطراف خود را بهتر بشناسید!

آیا تا به حال به رفتار خانم‌ها، ژست‌ها، حالت دستان و حتی چشم‌ها آن‌ها دقت کرده‌اید؟! گاهی اوقات بدون اینکه یک زن لب باز کند تا از اتفاقات روز خود بگوید؛ می‌تواند آن را با زبان بدن نشان دهد! زبان بدن زنان در بسیاری از شرایط بسیار ساده است و به شناخت بیشتر شخصیت پیچیده آن‌ها کمک خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر همسر شما هیجان‌زده باشد؛ می‌توانید با توجه به مردمک چشمان او و همچنین دستانی که تند تند در هوا تکان می‌دهد، اشتیاق آن را درک کنید؛ همچنین اگر روز ناخوشایندی داشته است؛ رفتار بدن او در برابر شما حالتی تسلیم‌وار و مطیع دارد که در اینجا باید به عنوان یک تکیه‌گاه واقعی در زندگی او رفتار کنید!

 

منظور از زبان بدن زنان چیست؟

به طور ساده زبان بدن زنان و مردان، شامل حرکاتی است که افراد به کمک آن‌ها احساسات مختلف خود را از غم گرفته تا هیجان بروز می‌دهند، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر شخصی با توجه به شخصیت و فرهنگی که دارد؛ می‌تواند زبان بدن متفاوتی با دیگران داشته باشد؛ اما نشانه‌های زبان بدن زن در بسیاری از خانم‌ها مشترک است و می‌توان با در نظر گرفتن آن‌ها، از احوالات درونی آنان با خبر شد! 

 

3 مثال از زبان بدن زنان با احساسات مختلف

اگر به دنبال آن هستید تا خانم‌های اطراف خود را بهتر بشناسید؛ از زبان بدن آن‌ها غافل نشوید! حالت‌هایی که بدن خانم‌ها و آقایان از خود نشان می‌دهد، می‌تواند به شما بفهماند که چه زمانی باید دست نگه دارید یا به کارتان ادامه دهید. حتی زنانی که دارای شغل‌های رسمی هستند و در جلسات مهم ظاهر می‌شوند؛ سعی می‌کنند نفوذناپذیر و قدرتمندتر دیده شوند. اگر به دنبال مذاکره و معامله با آن‌ها هستید؛ باید بدانید که زبان بدن در مذاکره حالتی نرم‌تر دارد و صمیمیت بیشتری به نمایش می‌گذارد.

تصویر 3 مثال از زبان بدن زنان با احساسات مختلف

  • زبان بدن زنان عاشق

زبان بدن زنان علاقه‌مند، احساسات درونی آن‌ها را آشکار می‌کند. به عنوان مثال اگر خانمی به صحبت‌های شما توجه کند یا حتی به لطیفه‌های بی‌مزه شما هم بخندد؛ احتمالا می‌خواهد ارتباط بیشتری با شما داشته باشد! زنان علاقه خود را با حالت دستان و چشمان خود نیز نشان می‌دهند؛ پس اگر متوجه نگاه‌های اغواگرانه یا حالت دستان ظریف و نرم خانمی شدید که سعی می‌کند خودش را به شما نزدیک‌تر کند؛ پس حتما راه را درست رفته‌اید!

  • زبان بدن زنان قدرتمند

زبان بدن زنانی که از اعتمادبه‌نفس بالایی برخوردار هستند و می‌خواهند قدرتمند دیده شوند؛ برخلاف زبان بدن زنان عاشق که با ناز و عشوه همراه است؛ محکم و باصلابت خواهد بود؛ به عنوان مثال زبان بدن زنان قدرتمند کاملا حساب شده است؛ خبری از استرس و ناآرامی در رفتار آن‌ها دیده نمی‌شود. آن‌ها صاف می‌نشینند، محکم راه می‌روند، لبخند دوستانه‌ای به لب دارند و سعی می‌کنند ارتباط چشمی موثری برقرار کنند. زمانی که با این زنان دست می‌دهید؛ در اوج ظرافت دستان او؛ متوجه قاطعیت آن هم خواهید شد.

  • زبان بدن زنان دروغگو

به طور کلی افرادی که دروغ می‌گویند؛ زبان بدنشان آن‌ها را لو می‌دهد! زن و مرد هم ندارد، هنگامی که شخصی دروغ می‌گوید؛ از حقیقت فراری است و به صورت ناخودآگاه استرس دارد! آن‌ها به دنبال راهی هستند تا توجه شما را کمتر جلب کنند و زمان بیشتری برای فکر کردن بخرند. برای همین در زبان بدن زنان دروغگو، نشانه‌هایی از لمس بیش از حد صورت بخصوص بینی، تکان دادن سر، بی‌قراری دست‌ها و پاها دیده می‌شود.

 

مهم‌ترین ویژگی‌ها در رمزگشایی زبان بدن زنان

زنان به داشتن پیچیدگی شخصیت مشهور هستند. در واقع برای آنکه حرف آن‌ها را بفهمید و متوجه خواسته‌های وی شوید؛ حتما باید احساسات او را هم در نظر بگیرید. آگاهی از اینکه زبان بدن زنان چیست به شما کمک می‌کند تا خانم‌های اطراف خود را بهتر درک کنید و با توجه به شرایط آن‌ها سخن بگویید. با توجه به حالت‌های بدنی آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی متوجه تمایل شخص مورد نظر به خود شوید یا اگر جایی دست از پا خطا کردید؛ خودتان را جمع‌جور کنید و شخصیت خود را بهتر نشان دهید. در ادامه به رایج‌ترین حرکات بدنی خانم‌ها اشاره شده است که احساسات مختلف آن‌ها را آشکار می‌سازد.

تصویر مهم‌ترین ویژگی‌ها در رمزگشایی زبان بدن زنان

ژست دست‌ها

زبان بدن دست‌ها می‌توانند گویای همه چیز باشند. فرقی نمی‌کند که به دنبال رمزگشایی زبان بدن زنان باشید یا مردان؛ با توجه به حالت دست‌ها می‌توانید نیمی از راه را بروید. اگر فرد مقابل به طور مداوم به دست‌های خود نگاه می‌کند یا انگشتان خود را به آرامی حرکت می‌دهد؛ احتمالا از شما خجالت می‌کشد. البته نگاه کردن به دستان تنها به معنای خجالت آن‌ها نیست؛ بسیاری از زنان در زمان عصبانیت و اضطراب توجه خود را به دستانشان می‌دهند تا بلکه بتوانند خود را آرام کنند.

ژست دست‌ها در زمان نشستن نیز می‌تواند حالت‌های مختلفی از زنان را نشان دهد. معمولا زنانی که دست خود را بر زیر چانه خود قرار می‌دهند، حواسشان جای دیگری است. البته در زبان بدن زنان عاشق این حالت بدان معنا است که هنوز تصمیمی در مورد شما نگرفته است و به شما نشان می‌دهد که شانس خود را برای متقاعد کردن او امتحان کنید.

همچنین اگر زنی بی‌حوصله باشد؛ احساس خود را با دست به سینه نشستن نشان می‌دهد. این ژست حالتی تدافعی نیز دارد که می‌تواند نمایانگر آن باشد که از حرف‌های شما خوشش نمی‌آید و تنها منتظر آن است که زمان گفتگوی شما به اتمام برسد.

 

کج کردن سر در زنان

کج کردن سر در بسیاری از زنان دیده می‌شود. معمولا این حالت نشان می‌دهد که توانسته‌اید توجه خانم مورد نظر را به سخن خود جلب کنید و او مشتاق است تا به حرف زدن خود ادامه دهید. در زبان بدن زنان عاشق، کج کردن سر می‌تواند نشانه راحتی و احساس امنیت بیشتر خانم در پیش شما باشد. کج کردن سر حالتی از تسلیم و مطیع بودن را نیز نشان می‌دهد و فرد را به تفکری بیشتری وادار می‌کند. البته توجه داشته باشید که این برای تمامی زنان صدق نمی‌کند و برخی از زنان بدون توجه به موقعیت، سر خود را برای راحتی بیشتر کج می‌کنند.

 

آرام بودن حالت بدنی

اگر در هنگام صحبت کردن با یک خانم، حرکاتی حساب شده، محکم و دقیق را مشاهده کردید؛ مسلما با خانمی بااعتمادبه‌نفس و قدرتمند در ارتباط هستید! معمولا زبان بدن زنان آلفا، که شخصیتی فوق‌العاده دارند؛ بدون استرس و اضطراب رفتار می‌کنند. آن‌ها قادر هستند احساسات خود را تا حد زیادی کنترل کنند و نشانی از آشفتگی و درماندگی از خود نشان ندهند.

 

لبخند زدن

لبخند زدن یکی از مهم‌ترین نشانه‌های زبان بدن زنان است! لبخندهایی واقعی به راحتی قابل تشخیص هستند و این می‌تواند نشانگر این باشد که فرد با شما احساس راحتی بیشتری می‌کند، البته بسیاری از زنان در موقعیت‌های مختلفی که قرار می‌گیرند و به هر دلیلی نمی‌خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرار کنند یا بی‌حوصله هستند؛ لبخندهای مصنوعی بر لب می‌نشانند و سعی می‌کنند به رسم ادب، احترام اطرافیان خود را نگه دارند.

 

حالت لب‌ها

از مهم‌ترین نشانه‌های زبان بدن زنان علاقه‌مند، می‌توان به حالت لب‌ها و دهان آن اشاره کرد. زن‌هایی که با دهان کمی باز به شما نگاه می‌کنند، آن‌ها را گاز می‌گیرند یا با زبانشان، لب‌های خود را خیس می‌کنند؛ احتمالا به شما علاقه دارند! البته گاز گرفتن لب‌ها مخصوصا لب پایینی در زنانی که استرس دارند نیز دیده می‌شود و اضطراب آن‌ها را نشان می‌دهد. اگر هم زن مقابل شما لب‌های خود را محکم بهم فشار می‌دهد؛ منتظر مخالفت آن با حرف‌های خود باشید.

 

ارتباط چشمی

معمولا مردمک چشم انسان در هنگام مواجه شدن با افرادی که دوستشان دارند؛ بزرگ‌تر دیده می‌شوند. زنان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شما می‌توانید نگرانی، عشق و اضطراب را از چشم‌های آن‌ها بخوانید. اگر چشم‌های یک زن دائما از شما فراری باشد؛ یعنی آنکه پیش شما راحت نیست. در صورتی هم که بتواند با شما ارتباط چشمی برقرار کند؛ یعنی آنکه به شما احساس منفی ندارد. در زبان بدن زنان قدرتمند، ارتباط چشمی موثر به خوبی دیده می‌شود؛ چرا که آن‌ها مطیع نیستند و ترسی هم از آشکار شدن احساسات خود ندارند.

 

چگونه از زبان بدن در ارتباطات خود کمک بگیریم؟

با اینکه بسیاری از افراد آگاهی مناسبی از زبان بدن ندارند؛ اما این رفتار غیرکلامی می‌تواند به طور موثری در میان افراد ارتباط برقرار کند و احساسات فرد را نشان دهد. شما می‌توانید با یادگیری و آموزش زبان بدن زنان، احساسات خود را بهتر نشان دهید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید شخصیتی فوق‌العاده و تاثیرگذار داشته باشید؛ بهتر است به دنبال زبان بدن زنان آلفا باشید. اگر می‌خواهید قاطعانه رفتار کنید؛ از برداشتن قدم‌های محکم، صاف نشستن و حالت دستان خود غافل نشوید و اگر به دنبال نشان دادن علاقه خود هستید؛ نرمی و تمایل خود را با حرکات بدنتان به او نشان دهید.

همچنین مردان می‌توانند با توجه نشانه‌هایی که خانم‌ها با بدن خودشان نشان می‌دهند، به دنبال رمزگشایی زبان بدن زنان باشند و در موقعیت‌های کاری و عاطفی بهتر دیده شوند. البته توجه به زبان بدن زنان با تصویر می‌تواند شما را در این مسیر بیشتر راهنمایی کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟