بلاگ

همه چیز درباره بازاریابی تلفیقی

تصویر بازاریابی تلفیقی

آنچه در این مقاله می خوانید

بازاریابی در دنیای کنونی کانال‌های بیشتری برای اثرگذاری بر روی کاربران دارد و هر کدام به نحوی برای جذب مشتری، افزایش فروش و ارائه خدمات، کارایی‌های مختلفی دارد. رقابت نیز به همین اندازه سخت و دشوار شده است و زمان آن رسیده برای فروش بیشتر، راه‌ها و روش‌های مختلفی را بکار بگیرید. مدیران سنتر به شما یکی از شیوه‌های بازاریابی جدید یعنی بازاریابی تلفیقی را معرفی می‌کند.

بازاریابی تلفیقی این توانایی را برای بازاریابان فراهم می‌کند تا روایتی منسجم درباره برند خود ارائه دهند و با کمپین‌های متعدد تاثیر بیشتری بر روی کاربران بگذارند. برای اینکه بهتر با این مدل بازاریابی آشنا شوید، در ادامه توضیحات کامل تری خواهیم داد.

 

منظور از بازاریابی تلفیقی چیست؟

بازاریابی تلفیق یک استراتژی برای ارائه یک پیام یکپارچه و جامع در تمام کانال‌های بازاریابی است که برای برند شما مناسب است. بازاریابی تلفیقی در هر جایی که مشتریان برای تعامل با یک نام تجاری انتخاب می‌کنند، ثبات را فراهم می‌کند. این مدل بازاریابی نظم به خصوصی را در سیستم فروش و ارائه خدمات شما، ایجاد می‌کند. به گفته کارشناسان بازاریابی، در صورتی که از اصول مدل تلفیقی بهره مند نشوید، بی نظمی در تبلیغات و نوع ارائه محصول، ممکن است کاربران را دچار سردرگمی کند.

به عنوان مثال تصور کنید مضمون تبلیغات ویدیویی شما با تبلیغات بنری که در وب سایت‌ها قرار می‌گیرد، متفاوت باشد. این جریان اثرات منفی بر روی برند و بازاریابی شما خواهد گذاشت.

چه مشتری محتوای تبلیغاتی را روی لپ تاپ یا موبایل مشاهده کند، مضمون و پیام آن باید ثابت بماند و مشتری که در مورد یک محصول از طریق سرویس چت بات خودکار در وب سایت شما سؤال می‌پرسد، باید همان پیشنهادات را دریافت کند که فردی در تماس زنده با نماینده فروش آن را ارائه می‌دهد.

با توجه به پیچیدگی کانال‌های بازاریابی مدرن، بازاریابی تلفیقی معمولاً بدون برنامه ریزی و تلاش متمرکز اتفاق نمی‌افتد؛ اما بهتر است بدانید که سرمایه گذاری برای این مدل بازاریابی ارزشش را دارد.

تصویر مزایای استفاده از بازاریابی تلفیقی

مزایای استفاده از بازاریابی تلفیقی

تا اینجای محتوا با مفهوم این مدل بازاریابی، آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم مزیت‌های کاربردی مدل تلفیقی بازاریابی بررسی کنیم:

 

روایتی منسجم از برند

یک فرد بزرگسال معمولی در روز در معرض بیش از 350 آگهی قرار می‌گیرد؛ اما تنها حدود یک سوم آن‌ها ممکن است چند ثانیه توجه وی را به خود جلب می‌کنند. از این تبلیغات، تعداد بسیار کمی از در ذهن افراد باقی می‌ماند.

یکی از راه‌های اطمینان از اینکه تبلیغات و سایر منابع بازاریابی شما تأثیر ماندگاری می‌گذارند، ادغام آن‌ها در یک روایت ثابت است که می‌تواند در کانال‌های متعدد ارائه و پیاده سازی شود. مشتریان بالقوه زمانی یک تبلیغ بیلبورد را بهتر به یاد می‌آورند که محتوای آن آگهی در استوری‌های اینستاگرام، بنرهای تبلیغاتی سایت‌های بزرگ و… نیز به همین صورت، همان پیام را منتقل کند.

 

بهبود عملکرد کمپین بازاریابی و فروش

پس از اینکه که بازاریابی تلفیقی موجب نمایش روایتی منسجم از برند شما می‌شود، روی عملکرد کلی کمپین‌ها نیز اثر گذار خواهد بود. شرکت‌هایی که از این مدل بازاریابی بهره مند می‌شوند، معمولا 1.5 برابر بازدهی بهتری از برگزاری کمپین‌ها می‌بینند.

کمپین‌هایی که برگزار می‌شود در صورتی که از اصول بازاریابی تلفیقی بهره مند شوند نه تنها بازخورد بهتری برایشان دارد، بلکه اعضای تیم در ارائه خدمات و تبلیغات تلفنی، کار ساده‌تری در پیش دارند.

تصویر کاهش هزینه‌ها و بازخورد بهتر در بازاریابی تلفیقی

کاهش هزینه‌ها و بازخورد بهتر

یکپارچه سازی کانال‌های بازاریابی می‌تواند هزینه‌های ایجاد محتوای بازاریابی را کاهش دهد و به شما این امکان را می‌دهد از همان ایده‌ها و چارچوب محتوایی در کانال‌های دیگر استفاده کنید؛ برای مثال، اگر یک سناریو ویدیویی برای ساخت تیزر دارید، می‌توانید از آن برای تولید محتوای متنی وب سایت، بنرهای تبلیغاتی آنلاین و… نیز ایده سازی کنید.

اگر دقت کنید برندهای برتر، تصویر شخصیتی که در تبلیغات تلویزیونی حضور دارد را در بنرهای تبلیغاتی سایت‌ها، صفحه لندینگ و… نیز استفاده می‌کنند.

به روشی مشابه، می‌توانید سلسله گفتگوهای یکسانی را بین نمایندگان فروش در مکان‌های مختلف یا در رویدادهای متنوع توزیع کنید تا پیام‌های خود را بهتر منتقل کنند. نه تنها اقداماتی مانند این‌ها به دلیل ثبات روایت، مؤثرتر هستند، بلکه به کاهش هزینه‌های اضافی شما نیز کمک می‌کنند.

 

تجربه کاربری بهتر و منسجم‌تر

این فقط بازاریابان نیستند که از بازاریابی تلفیق سود می‌برند. مشتریان همچنین از ثبات و پیش بینی پذیری که با روایت یک برند یکپارچه همراه است قدردانی می‌کنند. کاربران زمانی که بهتر شما را بشناسند، بهتر درک می‌کنند که چه خدماتی ارائه می‌دهید و چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید. از این نظر، کاربران و مشتری تجربه بهتری با شما داشته و منسجم تر با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

این را فراموش نکنید، تکرار یک آگهی هیچگاه جز اصول بازاریابی تلفیقی نیست. منظور از این نوع بازاریابی ارائه تبلیغات در مدل‌های مختلف با یک پیام و چارچوب محتوایی مشترک است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟