تکنیک‌های بازاریابی

تصویر تکنیک‌های بازاریابی

آنچه در این مقاله می خوانید

تکنولوژی و تکنیک‌های بازاریابی به یکدیگر گرده خود است دلیل آن را می‌توانیم پیشرفت در عرصه تکنولوژی بدانیم. بازاریابی در دنیای دیجیتال دچار تغییرات اساسی شده است. زندگی تمام انسان‌ها به این تحولات گرده خود است. برند‌ها باید خود را با این تفاوت‌ها مچ کنند تا بتوانند به راحتی بازار هدف خود را حفظ کنند. حال می‌خواهیم بررسی کنیم تکنیک‌ها بازاریابی چه تاثیری بر تعیین استراتژی خواهد داشت. چگونه یک کسب و کار می‌تواند این تکنیک‌ها را برای خود حفظ کند. با ما در مدیران سنتر همراه باشید تا شما را با مهم‌ترین تکنیک‌های بازاریابی آشنا کنیم.

 

مهم‌ترین تکنیک‌های بازاریابی کدامند؟

در ادامه 7 تکنیک کلیدی برای بازاریابی را به شما می‌گوییم.

تصویر بازاریابی ارتباطی

بازاریابی ارتباطی

اولین تکنیک بازاریابی ارتباطی است. با توجه به فراگیری گوشی‌ها هوشمند در سطح دنیا این می‌تواند یکی از بهترین را‌ها برای بازاریابی لقب بگیرد. شرکت‌ها می‌توانند از این فرصت استثنایی جهت موفقیت بیشتر کسب و کار خود استفاده کنند.

حال می‌خواهیم بررسی کنیم هدف از بازاریابی ارتباطی و به طور کلی هدف مدیریت بازاریابی چه می‌تواند باشد. در واقع در این نوع بازاریابی هدف تمرکز بر مشتریان وفادار است. این موضوع باعث می‌شود بتوانید ارتباط قوی‌تری با مشتریان خود برقرار کنید و سریع‌تر به اهداف پیش روی خود برسید.

صاحبین کسب و کار‌های می‌تواند با صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن صمیمانه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. از این راه آن‌ها می‌توانند اهداف خود را بسیار سریع‌تر و راحت‌تر دنبال کنند.

کسب و کار‌هایی که تکنیک‌ها ارتباطی را با مشتریان خود برقرار می‌کنند روابط بسیار عمیق‌تری نسبت به شرکت‌های دیگر دارند.

شما از طریق داده‌ها می‌توانید برنامه ریزی هدفمندانه‌ای ایجاد کنید تا به نحو احسنت راه‌های ارتباطی با مشتری طی کنید.

 

اتوماسیون بازاریابی

طبق آمار بدست آماده حدود 50 درصد زمان بازاریاب‌ها صرف تولید محتوا می‌شود؛ از این رو شرکت‌ها به دنبال راه‌های اتوماسیون کردن بازاریابی هستند.

ارزش بازار در اتوماسیون در جهان برابر با 5.5 میلیارد دلار است. این ارزش هر روز در حال افزایش است.

استفاده از اتوماسیون برای مدیریت ایمیل‌ها، مخاطبین در صنعت، شبکه‌های اجتماعی، رهگیری و… بسیار موثر است. این تکنیک در واقع تضادی که بین بازاریاب و مشتری وجود دارد را نشان می‌دهد.

زمانی که در این تکنیک تمرکز لازم را داشته باشید، فروش شما افزایش پیدا می‌کند و مدیران از اهمیت بالای این تکنیک باخبر می‌شوند و نقاط ضعف را به خوبی شناسایی می‌کنند. شناسایی این عوامل جزو وظایف مدیران بازاریابی است.

 

فناوری بازاریابی مبتنی بر مکان

برگزاری رویداد‌های بزرگ برای بازاریابان شرکت‌ها آیا تجربه خوبی می‌تواند رقم بزند؟

با فناوری‌های ibeacons و rfid که موقعیت مکانی مشتریان را مشخص می‌کند، می‌توانید برای پیاده کردن اهداف خود استفاده کنید.

Ibeacons‌ها ترانزیستور‌های ارزانی هستند که از فناوری بلوتوث برای شناسای دستگاهای کنار استفاده می‌کنند. از این‌ها می‌توانید در انبار‌ها استفاده کنید و بر هر محصولی یکی از این‌ها را بچسبانید.

Rfid یک قطعه الکترونیکی است که شامل یک تراشه و یک آنتن است. کار این تراشه این است که یک شناسه منحصر به فردی را به هر محصول می‌بخشد. به وسیله این تراشه‌های قادر خواهید بود، ویژگی‌های را به مشتریان بدهید تا از تجربیات خود با دیگران صحبت کنند.

 

واقعیت مجازی

استفاده از فناوری واقعیت مجازی تاثیر بسیار زیادی در سال 2019 بر روی مشتریان داشته است. اگر می‌خواهید با نسل جدید ارتباط برقرار کنید می‌تواندی از این فناوری استفاده کنید؛ زیرا این دسته از افراد اهمیت ویژه‌ای به تکنولوژی‌های روز دنیا می‌دهند.

 

بازاریابی فصلی

حتما با اپلیکیشن اسنپ چت آشنا هستید. این پلتفرم دارد به سمت بازاریابی حرکت می‌کند.

در سال جدید بسیاری بازاریاب‌ها به این نتیجه می‌رسند که این اپ تنها فقط برای سرگرمی نیست و می‌توانید از این پلتفرم برای تکنیک‌های بازاریابی استفاده کنید.

کمپین‌های که در این نرم افزار تشکیل می‌شود حس بسیار خوب و خوش آیندی را به نسل جدید القا می‌کند و شما می‌توانید تعداد بسیاری زیاد مشتری هدف از این بازاریابی به دست آورید.

تصویر بازاریابی فصلی

سرچ در موتورهای جستجوی قدیمی

فیسبوک را همه می‌شناسند. محبوب‌ترین پلتفرم در چند سال اخیر بوده است. این سایت توانست در سال‌های گذشته کاربران زیادی را به خود جذب کند. در سال‌های اول هدف این اپلیکیشن جذب کاربر بود. پس تفریحات و سرگرمی‌های زیادی به کاربران اختصاص داد. بعد از چند سال همه متوجه شدن از این پلتفرم می‌توان به عنوان یک تکنیک بازاریابی استفاده کرد.

در حال حاضر شرکت متا در نظر دارد موتور جست و جوی اختصاصی خود را به بازار روانه کند.

طبق ادعای مسئولین متا این موتور جست و جو می‌تواند بهتر از گوگل عمل کند. اگر برند شما در شبکه‌های مجازی معروف شود، نتیجه این می‌شود که شانس دیده شدن شما در موتور‌های جست و جو بیشتر خواهد شد. مشتریان زیادی به سمت کسب و کار شما می‌آیند.

اگر در شبکه‌های اجتماعی دکمه‌های پرداخت پدیدار شود مطمئن باشید فروش شما چند صد برابر خواهد شد.

 

اینترنت اشیا

استفاده از فناوری‌های پوشیدنی در سال 2020 به 28 درصد می‌رسد. این را می‌توانیم پتانسیل بسیار خوبی برای بازاریاب‌ها در نظر بگیریم. شما اگر داده‌ها را از عادت هر روز کاربران جمع آوری کنید پیشرفت چشمگیری در حوزه کاری خود به وجود می‌آورید.

اینترنت اشیاء قدرت بسیار زیادی به بازاریاب‌ها می‌دهد. این شرکت‌ها قدر خواهند بود که از طریق اطلاعاتی که بدست می‌آورند مشتریان هدف خود را شناسایی کنند و ارتباط بسیار موثری با آن‌ها داشته باشند. معنی همه این‌ها این خواهد بود که تبلیغات دارد به صورت هوشمند بر سر راه مشتریان قرار می‌گیرد. ما در ساعت‌های خاص همان چیزی را تبلیغ می‌کنیم که مشتری آن را دوست دارد.

اگر این 7 تکنیک را سرلوحه کار خود قرار دهید به احتمال زیاد در سال 2022 می‌توانید موفقیت‌های بسیار زیادی در این زمینه کسب کنید. این موفقیت‌ها باعث انگیزه برای پیشرفت شما خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟