بلاگ

بررسی همه جانبه کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر

تصویر کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر

آنچه در این مقاله می خوانید

با جستجو در کتابخانه‌ها خیلی زود متوجه می‌شوید یکی از برترین کتاب‌ها که در حوزه مدیریت بازاریابی معرفی شده، کتاب مدیریت بازاریابی به نوشته فیلیپ کاتلر و کوین کلر است. این دو تن، از نویسندگان و فعالان حوزه مدیریت بازاریابی هستند که تحقیقات و دانسته‌های خود در این رابطه را به کتاب‌ها و مقالات زیادی درآورده‌اند. ما در این محتوا قصد داریم یکی از مهم‌ترین منابع دانش مدیریت بازاریابی را برایتان بررسی کنیم. این کتاب به عنوان مرجع آموزشی برتر به دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های مختلف دنیا، معرفی شده است. با ما در مدیران سنتر همراه باشید تا شما را بیشتر با این کتاب جامع و تخصصی آشنا کنیم.

مدیریت بازاریابی از جمله زیرمجموعه‌های دانش مدیریت است که همیشه مورد توجه افراد فعال در حوزه کسب و کار بوده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، صنعت بازاریابی نیز با تغییرات چشمگیری همراه بوده است. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف سعی می‌کنند که با شیوه‌های نوین خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند؛ از این رو مدیریت بازاریابی در دنیای کنونی دیگر کار ساده‌ای نیست و می‌بایست از منابع و مراجع معتبری مانند نوشته‌های کاتلر و کلر بهره‌مند شوید.

قبل از هر چیز بیایید با یکی از نویسنده‌های این کتاب آشنا شوید.

تصویر کتاب کاتلر و کلر

فیلیپ کاتلر را بیشتر بشناسید!

27 ماه می سال 1931 فیلیپ کاتلر در شیکاگو آمریکا متولد شد و با تحصیل در دانشگاه‌های شیکاگو، دوپال و موسسه فناوری ماساچوست، توانست به سطح مطلوبی از دانش صنعت بازاریابی دست پیدا کند. کاتلر چندی بعد کار خود را به عنوان مدرس دانشگاه و محافل علمی ادامه داد و توانست به عنوان یکی از بهترین اساتید حوزه بازاریابی دنیا انتخاب شود. اکنون او را به عنوان پدر بازاریابی نوین می‌شناسند.

فیلیپ کاتلر غول بزرگ دنیای بازاریابی است که اگرچه اکنون دیگر سن و سالی از وی گذشته است ولی دانش عمیق وی در این زمینه هنوز هم زبانزد خاص و عام است. یکی از بزرگترین افتخارات کاتلر چاپ بیش از 34 کتاب و 100 مقاله در حوزه بازاریابی و علم نوین آن است که به زبان‌های مختلف به چاپ انبوه رسیده است.

 

سرفصل‌های کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر کدامند؟

در ادامه لیست سرفصل‌های این کتاب را آورده‌ایم تا قبل از خرید، شناخت بهتری نسبت به کتاب کاتلر داشته باشید:

 1. بازاریابی در قرن بیست و یک
 2. طراحی استراتژی‌ها و برنامه‌های بازاریابی
 3. جمع آوری اطلاعات محیطی و پیش بینی تقاضا
 4. انجام تحقیقات بازاریابی
 5. خلق روابط وفادارانه بلند مدت
 6. تجزیه و تحلیل بازارهای مصرفی
 7. تجزیه و تحلیل بازارهای صنعتی
 8. شناسایی بخش‌های بازار و تعیین بازارهای هدف
 9. خلق ارزش ویژه نام‌های تجاری
 10. هنر موضع یابی برای نام‌های تجاری
 11. پویایی‌های رقابت
 12. طراحی استراتژی‌های محصول
 13. طراحی و مدیریت خدمات
 14. استراتژی‌ها و برنامه‌های قیمت گذاری
 15. طراحی و مدیریت شبک‌های بازاریابی یکپارچه
 16. مدیریت خرده فروشی‌ها، عمده فروشی‌ها و تدارکات
 17. طراحی و مدیریت ارتباطات بازاریابی یکپارچه
 18. مدیریت ارتباطات انبوه: تبلیغات، ترویج فروش، رویدادها و تجربه‌ها و روابط عمومی
 19. مدیریت ابزارهای ارتباطی شخصی: بازارهای مستقیم و تعاملی، بازارهای دهان به دهان و فروش شخصی
 20. معرفی پیشنهادات بازاریابی جدید
 21. نفوذ در بازارهای جهانی
 22. مدیریت سازمان بازاریابی با رویکرد بلند مدت

 

چرا کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر؟!

مدیریت بازاریابی نوین با توجه به پیچیدگی‌های بازار کنونی نیاز به دانش کاملی دارد. کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر هنوز هم بدون هیچ رقیب جدی در حال پیشتازی به عنوان مرجع اصلی آموزش این حوزه در سراسر جهان است.

جالب است بدانید که کاتلر و کلر مدیریت بازاریابی و فروش محصولات را دسته بندی کرده و مسائل مربوط به هر کدام را به صورت کاملا جداگانه در سرفصل‌های مختلف، توضیح داده‌اند. دسته بندی اول مربوط به بازاریابی محصولات مصرفی است (مانند لوازم منزل، لوازم خانه، مواد غذایی و…) مواردی مانند بررسی رفتار مصرف کننده، طول عمر مشتری، نکاتی برای برقراری ارتباط با آن‌ها را به طور کامل بررسی کرده است.

دسته بندی دوم مربوط به بازاریابی محصولات صنعتی است (ماشین آلات صنعتی، محصولات صنعتی کارخانجات و…) که مواردی مانند فرآیند خرید صنعتی، مراحل خرید سازمانی، مدیریت ارتباط با مشتری در بازارهای صنعتی و… را بررسی می‌کند.

یکی دیگر از سرفصل‌های جذاب کتاب کاتلر و کلر، سرفصل طراحی و مدیریت خدمات است. این سرفصل مناسب کسانی است که نمی‌توانند خدمات مناسبی را به کاربران و مشتریان ارائه دهند و معمولا مشکلاتی در زمینه ساختن مشتری وفادار با ارائه خدمات پس از فروش دارند. در پی این موضوع کاتلر و کلر در کتاب خود به مواردی مانند ماهیت خدمات، واقعیت‌های جدید بخش خدمات، دستیابی به حد اعلای بازاریابی خدمات، مدیریت کیفیت خدمات و مدیریت خدمات پشتیبانی از محصول پرداخته‌اند.

تصویر نمودار رشد فروش

کدام نسخه کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر را خریداری کنیم؟

با اندکی کاوش در دنیای وب با نسخه‌های متعددی از این کتاب روبرو می‌شوید. یکی از پرفروش ترین ترجمه‌های آن، نوشته آقای دکتر امیر جعفری است که در دو جلد رنگی عرضه می‌شود. این نسخه از کتاب دکتر امیر جعفری برگرفته از ویرایش چهاردهم کتاب است که در سال 2011 منتشر شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟